AcasaAcasa   Facebook Facebook  PublicatiiPublicatii  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
[D.F] Panou de control
Informatii
Preferinte
Semnatura
SOCIAL
Administrare prieteni
Membrii forumului
Grupuri de utilizatori
MESAJE PRIVATE
Mesaje primite
Mesaje trimise
Arhiva
Subiecte monitorizate
SUBIECTE MONITORIZATE

Team Online

Distribuiţi | 
mihai OnlineOffline
Multumesc Citeaza Editeaza Sterge Info
Modificarea parantezei de la legenda grupurilor
Salutare! Salut!

Acest tutorial va permite sa schimbati paranteza de la legenda grupurilor. Tutorialul este functional pe toate versiunile.

Editarea template-ului index_body

Mergeti la: Panoul de administrare > Afisare > Template-uri > General cautati template-ul index_body si apasati pe Modificare.

Cautati:
Cod:
{GROUP_LEGEND}
Inlocuiti cu:
Cod:
<span id="groupLegend">{GROUP_LEGEND}</span>
Salvati si publicati template-ul. Adauga

Editarea Foaiei de stil CSS

Mergeti la: Panoul de administrare > Afisare > Culori > Foaia de stil CSS si adaugati urmatorul cod:
Cod:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] { font-size:0 }
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] b { font-size:11px }
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] b:after { content:" • " }
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] b:last-child:after { content:"" }
Dupa ce ati adaugat codul o sa vedeti ca in loc de paranteze [] o sa apara o bulina 

Modificari

Pentru a inlocui bulina cu altceva editati acest fragment din cod:
Cod:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] b:after { content:" • " }
Daca doriti sa adaugati o inima in loc de o bulina atunci fragmentul de mai sus va fi inlocuit astfel:
Cod:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] b:after { content:" ♥ " }
Daca doriti sa puneti o culoarea anume separatorului de grupuri adaugati in CSS urmatorul cod:
Cod:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] { color:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] }
Inlocuiti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cu ce culoare doriti. Inlocuirea este simpla, folositi un selector de culori: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cum aratau grupurile inainte:

Cum arata grupurile dupa:

Felicitari! De acord

Tutorial scris de Ramdaman, optimizat de Ange Tuteur si tradus de The Grandfather

Copyright ˆForumgratuit.ro Nici o parte a acestui tutorial nu poate fi reprodusa, transmisa sau stocata in orice forma fara acordul scris al detinatorului dreptului de autor, in conformitate cu articolul L122-1 apartinand ICC.
Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Modificarea parantezei de la legenda grupurilor

Ultima editare efectuata de catre ♥ мιнαιѕυρρσят ♥ in Mier Feb 08, 2017 2:27 am, editata de 1 ori
Sus In josVezi profilul utilizatoruluihttp://diversforum.dust.tv/
spike98 OnlineOffline
Pe bune frate Smile) ? Postezi in bataie de joc, ca sa zici ca nu ai posturi ? Vezi si tu sa dea bine in topic nu in bataie de joc, si posteaza si sursa. Si eu am fost staff in trecut si ii cam stiu gusturile lui Ishkq.
Sus In josVezi profilul utilizatorului
mihai OnlineOffline
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
Pe bune frate Smile) ? Postezi in bataie de joc, ca sa zici ca nu ai posturi ? Vezi si tu sa dea bine in topic nu in bataie de joc, si posteaza si sursa. Si eu am fost staff in trecut si ii cam stiu gusturile lui Ishkq.

le postez,pentru că sunt folositoare topicuri de genu`.
spike98 OnlineOffline
Pai nu vezi ce fel se vede topicul asta. Macar modifica si tu sa se vada la parametrii normali, nu pe alb, daca tot dai copi/paste.
Sus In josVezi profilul utilizatorului
mihai OnlineOffline
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
Pai nu vezi ce fel se vede topicul asta. Macar modifica si tu sa se vada la parametrii normali, nu pe alb, daca tot dai copi/paste.

e din cauza la forum,că e negru complet...trebuie schimbat culoarea când pui code.
Continut sponsorizat OnlineOffline
Sus In jos

Forumgratuit: Modificarea parantezei de la legenda grupurilor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1